"Мені сказали, що він і балакати не буде, і ходить, і жить не буде": Повернувся з війни, а смерть мало не наздогнала на мирній території. ВІДЕО

  Марія Адамівна постійно біля сина, у 2015-му, після того як повернувся у відпустку з війни, потрапив у дорожньо-транспортну пригоду. Після травм лікарі не давали рідним й надії на те, що Валерій житиме. 

   Про це йдеться у сюжеті СК1.

  «Мені сказали, що він і балакати не буде, і ходить, і жить не буде, ми й розписку писали на консиліумі – невістка, я та друг його Андрій. Зразу у 2014, як почалась війна, він же ж був добровольцем, мали забрати меншого сина, а він був у 95 бригаді, він там був командир гранатометного відділу, і у 2015 приїхав додому і сталась ось ця ДТП, його збила машина» – каже мама Валерія Марія Адамівна.

  Лікуватись у столичному медичному центрі у родини не було можливості, усі власні кошти, а також допомогу меценатів та депутатів витратили. Відтоді Марія Адамівна від лікарів чула різні прогнози, проте втішні почула лише в обласному медичному центрі вертебрології.

  «Він же, знаєте що, я сюди приїхала, он же коляска стоїть, коляска до столу, коляска в туалет, а ось зараз він ходить з цією паличкою, ходить у туалет, по коридору, ходуни, ми вже їх і додому заказали, я надіюсь, що ми ще сюди приїдемо» – сказала мама Валерія Марія Адамівна.

  Валерій у центрі не лише пацієнт, він є прикладом і стимулом для інших, каже головний лікар закладу Олександр Торбас.

  «Ми розпочали нову медичну послугу, як фізична реабілітація, до Нового року, ми відкрились у листопаді, у нас було 5 пацієнтів і ось після Нового року ми уже маємо додаткових пацієнтів, ви були свідками, що знаходиться пацієнт, який має статус АТО, і в нього пішла дуже позитивна динаміка у фізичній активності, і є ще 2 пацієнти, не учасники АТО, які втратили рухомість, вони займались пірнанням у воду, і мають травми шийного відділу, і повністю лежать паралізовані, у них теж є позитивна динамка, проте вони як побачили, що ось цей пацієнт Валерій встав, для них це уже додатковий стимул і вони вірять, що й вони встануть» – розповів головний лікар КП «Обласний медичний центр вертебрології і реабілітації» Валерій Торбас.

  Фізична реабілітація, як нова послуга у центрі віднедавна. Для пільгових категорій населення та учасників АТО вона безкоштовна, як і інші послуги центру, водночас і платну основу зробили доступною. Для прикладу, те, що у  приватних столичних закладах коштує більше 100 тис. грн, в житомирському центрі обійдеться у 5 тис. за курс. Основна мета такої реабілітації — підняти хворого. 

  «Сама головна мета фізичної реабілітації – це вертикалізувати лежачого пацієнта, лежачу людину, банальні речі треба повернути під час фізичної реабілітації – самостійно навчити вставати з ліжка, самостійно навчити одягатись, самостійно сходити в туалет, самостійно похарчуватись, і 5 функція – самостійно вийти на свіже повітря, і якщо ці пацієнти перестають відчувати себе обузою і для себе, і для рідних, або оточуючих, вони повертаються у соціум, нехай у повному обсязі, в якому вони мали до травми, але вони хоча б можуть повернутись до більш-менш спокійного життя» – розповів головний лікар КП «Обласний медичний центр вертебрології і реабілітації» Валерій Торбас.

  Марія Адамівна в центрі вертибрології з сином уже пройшла кілька курсів. Каже, знає тут усе, з персоналом уже близькі друзі. Медики дають надію не лише мамі Валерія, а й усій його родині – дружині і доньці, які чекають тата вдома. 

  «В його ж така мета, у нього ж дочечка, він же в нас і пічник, і трудяга. Його бабуся, їй 91 рік, вона ж тільки на його й надіється, батька ж немає рідного уже 25, тому ми тільки на нього, він же в нас і чоловік, і батько, і таке золоте дитя у мене» – каже мама Валерія Марія Адамівна.

Новини Житомира

 
 

Последнее изменение Понедельник, 08/04/2019

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework