Місце зустрічі тисячі паломників усього світу, справжній витвір мистецтва: святиня на Житомирщині, що заворожує. ФОТО

Місце зустрічі тисячі паломників усього світу, справжній витвір мистецтва: святиня на Житомирщині, що заворожує. ФОТО

   Саме так можна сказати про дивовижну святиню, котре знаходиться в місті, яке по праву можна називати «перлиною» Житомирщини — Бердичеві.

   Це лише кілька маленьких характеристик, які можна дати монастирю Босих Кармелітів.  

  Це католицький монастир XVII століття, пам’ятка архітектури. Засновником монастиря є Януш Тишкевич, воєвода і генеральний староста київського краю, як обітницю за звільнення з татарського полону. Генеральна Рада у Римі 5 грудня 1628 року прийняла та затвердила це заснування, визнаючи його як місіонерську семінарію католицької Церкви. Після узгодження всіх умов та отримання необхідних дозволів, Януш Тишкевич 19 липня 1630 року зробив запис у Люблінському Трибуналі, згідно з яким свій замок та земельну ділянку у Бердичеві він віддав під костел та монастир Кармелітів Босих. На утримання монастиря та його ченців він відписав також село Скраглівку Бердичівського району та прибуток від своїх маєтків у сумі 1800 злотих щорічно. Заснування затвердив Богуслав Бокса Радошевський, латинський єпископ Київський, у Чуднові, 10 листопада 1630 року.         

   Варто зазначити, що в 1992 р. будівлі костелу були передані в оренду католицькій громаді, яка розпочала відбудову власним коштом. На 1997 рік були відреставровані й стали використовуватися корпус келій, вежа та нижній храм костелу. Реставровано також будинок настоятеля і фасади верхнього костелу та його східна вежа.

   Сьогодні, 1 червня, ми побачили, що в мережі Фейсбук користувачка Тетяна Пашкевич на своїй сторінці опублікувала світлини цього монастиря.

   Цей костел — не тільки святиня, місце зустрічі тисячі паломників усього світу, він є справжнім витвором мистецтва. Виконаний у стилі бароко, щедро прикрашений різьбленням, ліпниною та позолотою.

   Чудотворна ікона Матері Божої Бердичівської — головна католицька святиня України, а також головна святиня Полісся. Коронована 1753 року Папою Бенедиктом ХІV.

   Я обожнюю це місце», — зазначила авторка допису в тексті своєї публікації.

   Пропонуємо й вам, шановні читачі, помилуватися фото цієї святині, побачити, який вигляд вона має нині.

Monastyr 1

Monastyr 1

Monastyr 1

Monastyr 1

Monastyr 1

Monastyr 1

Monastyr 1

Monastyr 1

Monastyr 1

Monastyr 1

Monastyr 1

Monastyr 1

Monastyr 1

Monastyr 1

Monastyr 1

 

Фото: Тетяна Пашкевич, мережа Фейсбук

 

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Loading...

Go to top