×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID 657.

Замість підберезовика – бомба: чверть століття селяни на Житомирщині живуть "на пороховій діжці"

  Кілька сіл Житомирської області розташовані поруч з арсеналом боєприпасів ось уже 30 років.

  На величезній території просто неба тут лежать десятки тисяч покинутих артилерійських та танкових боєприпасів. Грошей на розмінування полігону держава не може знайти вже багато років.

  Село Бовсуни – найближче до колишнього Ігнатпільського полігону, на якому у 80-90-х роках масово відстрілювали артилерійські снаряди. Втім, більшість утилізувати не встигали, тому – просто закопували в землю. Грибники вже й не дивуються, коли замість підберезовика знаходять багатокілограмову бомбу.

  На жаль, місцеві мешканці, нехтуючи правилами безпеки, часто несуть знахідки додому. І не раз така недбалість мала фатальні наслідки – згадують щонайменше трьох загиблих односельців, які масово звозили снаряди до себе додому, розпилювали їх болгарками, щоб потім здати на металобрухт.

  Розмінування полігону триває вже понад п'ять років, але лише по кілька тижнів щороку. І займається цим – єдина група піротехніків: за добу вони проходять не більше двох гектарів, а загальна площа полігону – шість тисяч гектарів. У середньому за день роботи саперам вдається знайти та знищити понад два десятки боєприпасів. Їх виявляють металошукачами, а потім підривають у спеціальному місці.

  Сьогодні виявили снаряд калібру 152 міліметри. Зона ураження, розльоту уламків – до тисячі метрів,– розповів  заступник начальника групи піротехнічних робіт Андрій Стрельбицький.
Місцеві рятувальники пояснюють: для розмінування таких великих об'єктів передбачена спеціальна державна програма, але вже два роки її не фінансують. Тож працюють на полігоні власним ресурсом ДСНС, а його вистачає лише для роботи, власне, кілька тижнів на рік.
  Два роки ми працюємо на тих ресурсах, що є в нас. Ми не можемо стрибнути вище голови,– наголосив заступник начальника ДСНС у Житомирській області Олег Держанівський.

  За п'ять років роботи сапери змогли розмінувати тільки 900 гектарів полігону, шосту частину від загальної площі. При цьому знайти і знищити вдалось близько трьох тисяч боєприпасів. У проекті держбюджету на 2019 рік на утилізацію боєприпасів передбачили понад півмільярда гривень. Але які саме військові об'єкти будуть розміновувати державним коштом – поки не відомо.

Ольга Залуцька, Руслан Ніканоров, 24tv.ua

 

 

Последнее изменение Среда, 03/10/2018

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework