Для обігріву населення в області працюють 120 пунктів. Рятувальники радять дослухатися до порад у період морозів

  У зв’язку із пониженням температури повітря у Житомирській області продовжують працювати пункти обігріву населення, розгорнуті в установах соціального захисту, медичних закладах, ФАПах, на базі органів місцевого самоврядування тощо.

  Зокрема, місцевими органами влади організовано роботу 120 пунктів обігріву, адреси розташування яких розміщені на веб-сайті Управління ДСНС в області. За минулу добу за допомогою сюди звернулося 11 осіб.

  Фахівці ДСНС закликають громадян бути обережними під час морозів і берегтися від переохолодження. Найголовніше – не вживати алкогольних напоїв, алкогольне сп’яніння сприяє високій втраті тепла, і в той же час викликає ілюзію тепла. Додатковим негативним фактором є неможливість сконцентруватися на перших ознаках обмороження.

  Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. А людям похилого віку у період морозів краще утриматися від тривалого перебування на вулиці.

  Якщо ви знаєте, що поруч з вами проживають одинокі літні люди  чи інваліди, не проходьте повз чуже горе. Провідайте таких людей, надайте допомогу людині, яка потрапила у біду, хоча б зателефонувавши до служб екстреного виклику. У випадку необхідності зверніться до соціальних служб чи місцевих органів влади, якщо таким людям потрібен додатковий соціальний догляд чи інша допомога. Разом ми в змозі протистояти викликам сьогодення.

  Біда трапляється і тоді, коли дітей залишають напризволяще в будинку чи на вулиці у небезпечній ситуації. У період низьких температур, аби уникнути можливого переохолодження чи обмороження організму, не випускайте без контролю дітей на вулицю.

  Найбільш уразливі для обморожень частини тіла з найслабшим кровопостачанням це – ніс, вуха, кінцівки, насамперед, нижні.

  Симптоми обмороження розвиваються під час перебування на холоді. По-перше, виникає відчуття холоду. Потім людина відчуває поколювання, її шкіра набуває блідого відтінку, втрачає чутливість. Пізніше німіє і набуває синюшного відтінку. Втрата чутливості робить непомітною подальшу дію низької температури і часто є причиною тяжких незворотних змін у тканинах.

  Під час перебування на холоді треба закривати, де це можливо, всі відкриті ділянки шкіри. Слід періодично перевіряти чутливість обличчя та кінцівок. Для профілактики обморожень, якщо ви використовуєте різні мазі пам’ятайте, що вони можуть дещо захистити від вітру, але не від морозу.

Новини Житомира

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework